Cupa Mondială FIFA 2022 începe astăzi: Programul integral

Cea de-a 22-a ediție a Cupei Mondiale FIFA începe astăzi la Doha, fiind prima dată când acestă competiție se desfășoară în lumea arabă. 

Programul integral al competiției:


Grupa A

Qatar – Ecuador (20 noiembrie, ora 18:00)
Senegal – Olanda (21 noiembrie, ora 18:00)
Qatar – Senegal (25 noiembrie, ora 15:00)
Olanda – Ecuador (25 noiembrie, ora 18:00)
Olanda – Qatar (29 noiembrie, ora 17:00)
Ecuador – Senegal (29 noiembrie, ora 17:00)

Grupa B

Anglia – Iran (21 noiembrie, ora 15:00)
SUA – Țara Galilor (21 noiembrie, ora 21:00)
Țara Galilor – Iran (25 noiembrie, ora 12:00)
Anglia – SUA (25 noiembrie, ora 21:00)
Țara Galilor – Anglia (29 noiembrie, ora 21:00)
Iran – SUA (29 noiembrie, ora 21:00)

Grupa C

Argentina – Arabia Saudită (22 noiembrie, ora 12:00)
Mexic – Polonia (22 noiembrie, ora 18:00)
Polonia – Arabia Saudită (26 noiembrie, ora 15:00)
Argentina – Mexic (26 noiembrie, ora 21:00)
Polonia – Argentina (30 noiembrie, ora 21:00)
Arabia Saudită – Mexic (30 noiembrie, ora 21:00)

Grupa D

Danemarca – Tunisia (22 noiembrie, ora 15:00)
Franța – Australia (22 noiembrie, ora 21:00)
Tunisia – Australia (26 noiembrie, ora 12:00)
Franța – Danemarca (26 noiembrie, ora 18:00)
Tunisia – Franța (30 noiembrie, ora 17:00)
Australia – Danemarca (30 noiembrie, ora 17:00)

Grupa E

Germania – Japonia (23 noiembrie, ora 15:00)
Spania – Costa Rica (23 noiembrie, ora 18:00)
Japonia – Costa Rica (27 noiembrie, ora 12:00)
Spania – Germania (27 noiembrie, ora 21:00)
Japonia – Spania (1 decembrie, ora 21:00)
Costa Rica – Germania (1 decembrie, ora 21:00)

Grupa F

Maroc – Croația (23 noiembrie, ora 12:00)
Belgia – Canada (23 noiembrie, ora 21:00)
Belgia – Maroc (27 noiembrie, ora 15:00)
Croația – Canada (27 noiembrie, ora 18:00)
Croația – Belgia (1 decembrie, ora 17:00)
Canada – Maroc (1 decembrie, ora 17:00)

Grupa G

Elveția – Camerun (25 noiembrie, ora 12:00)
Brazilia – Serbia (24 noiembrie, ora 21:00)
Camerun – Serbia (28 noiembrie, ora 12:00)
Brazilia – Elveția (28 noiembrie, ora 18:00)
Camerun – Brazilia (2 decembrie, ora 21:00)
Serbia – Elveția (2 decembrie, ora 21:00)

Grupa H

Uruguay – Coreea de Sud (24 noiembrie, ora 15:00)
Portugalia – Ghana (24 noiembrie, ora 18:00)
Coreea de Sud – Ghana (28 noiembrie, ora 15:00)
Portugalia – Uruguay (28 noiembrie, ora 21:00)
Coreea de Sud – Portugalia (2 decembrie, ora 17:00)
Ghana – Uruguay (2 decembrie, ora 17:00)

Optimi de finală

A1 – B2 (3 decembrie, ora 17:00)
C1 – D2 (3 decembrie, ora 21:00)
D1 – C2 (4 decembrie, ora 17:00)
B1 – A2 (4 decembrie, ora 21:00)
E1 – F2 (5 decembrie, ora 17:00)
G1 – H2 (5 decembrie, ora 21:00)
F1 – E2 (5 decembrie, ora 17:00)
H1 – G2 (5 decembrie, ora 21:00)

Sferturi de finală

Câștigător meci 53 – Câștigător Meci 54 (9 decembrie, ora 17:00)
Câștigător meci 49 – Câștigător meci 50 (9 decembrie, ora 21:00)
Câștigător meci 55 – Câștigător meci 56 (10 decembrie, ora 17:00)
Câștigător meci 51 – Câștigător meci 52 (10 decembrie, ora 21:00)

Programul semifinalelor de la Campionatul Mondial

Câștigător sfert de finală 1 – Câștigător sfert de finală 2 (13 decembrie, ora 21:00)
Câștigător sfert de finală 3 – Câștigător sfert de finală 4 (14 decembrie, ora 21:00)

Finala mică

Pierzătoare semifinală 1 – Pierzătoare semifinală 2 (17 decembrie, ora 17:00)

Finala mare:

Câștigătoare semifinală 1 – Câștigătoare semifinală 2 (18 decembrie, ora 21:00)